خانه / تجزیه و تحلیل / گزارش شرکت اوراکل از وضعیت تجزیه و تحلیل منابع مالی و نیروی انسانی ( بخش دوم)

گزارش شرکت اوراکل از وضعیت تجزیه و تحلیل منابع مالی و نیروی انسانی ( بخش دوم)

همکاری واحدهای منابع انسانی و مالی در تجزیه و تحلیل

همکاری بین واحدهای منابع انسانی و مالی وقتی مهم است که سازمان ها رابطه بین نیروهای با استعداد، هزینه و عملکرد مالی را درک کرده باشند

ادغام داده های منابع انسانی و مالی یکی از اولویت های سال جاری ما می باشد.

Oracle-Report-HR-Finance-Data-Integration

Oracle-Report-Subtitle01

اکثریت قابل توجهی موافق بودند که این یک هدف اولویت بالا است. احتمالا این دو واحد در حال حاضر در خصوص اینکه چگونه می توانند به این هدف جامه عمل بپوشند، با یکدیگر بحث و تبادل نظر می کنند

درحال حاضر واحدهای منابع انسانی و مالی با همکاری یکدیگر، توصیه های مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده و همسو با اهداف رهبران سازمان ارائه می دهند.
Oracle-Report-HR-Finance-Collaboration
واحدهای منابع انسانی و مالی برنامه ریزی کرده اند در ۱۲ ماه آینده با همکاری یکدیگر، توصیه های مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده و همسو با اهداف رهبران سازمان ارائه دهند.
Oracle-Report-HR-Finance-Collaboration-Next-Year

نتایج دو سوال فوق کاملا مثبت بود و به خوبی دلالت بر همکاری مشترک واحدها دارد. در حالی که ۸۰ درصد از پاسخ دهندگان موافق هستند که تیم های منابع انسانی و مالی در حال همکاری با یکدیگر هستند، ۸۳ درصد از آنها گفته اند که در سال آینده همکاری های بیشتری را طرح خواهند کرد.

تیم منابع انسانی ما به طور مداوم بینش مبتنی بر تجزیه و تحلیل را به افراد مرتبط، برای تصمیم گیری موثر در کسب و کار ارائه می کند.
Oracle-Report-HR-Data-Insights
تیم امور مالی ما به طور مداوم بینش مبتنی بر تجزیه و تحلیل را به افراد مرتبط، برای تصمیم گیری موثر در کسب و کار ارائه می کند.
Oracle-Report-Finance-Data-Insights

زمانی که از آن‌ها سوال شد که آیا تیم‌های منابع انسانی و مالی به طور مداوم دیدگاه مبتنی بر تجزیه و تحلیل را به افراد مناسب برای اتخاذ تصمیمات موثر در کسب‌وکار ارایه می‌دهند ، تقریبا ً ۸۰ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این کار را انجام می‌دهند ، که نشان می‌دهد حمایت از همکاری بین منابع انسانی و مالی وجود دارد . با این حال ، تفاوت‌هایی در بخش‌های پاسخ‌دهنده وجود داشت. پاسخ دهندگان منابع انسانی عملکرد خود را نسبت به مالی بهتر می دانستند و بالعکس، امور مالی عملکرد خود را کمی بهتر از منابع انسانی می داند.

چگونه از تجزیه و تحلیل برای اهداف مشترک منابع انسانی و مالی در سازمان خود استفاده می‌کنید؟

Oracle-Report-HR-and-Finance-Objectives

هنگامی که از پاسخ دهندگان، با استفاده از مجموعه ای از گزینه ها خواسته شد به طور خاص انتخاب کنند که به چه منظور از تجزیه و تحلیل برای اهداف مشترک منابع انسانی و مالی استفاده می کنند، “پیش بینی بودجه و نیروی انسانی” و “کسب تصویری کامل از اولویتهای کسب و کار” بیشترین امتیاز را گرفتند. دیگر گزینه های با امتیاز بالا شامل “مدیریت نیروی کار” و “مدلسازی پیش بینی تغییرات” بودند. همه این موارد جزء محبوب ترین پاسخ ها به سوال “چگونه از تجزیه و تحلیل برای اهداف مشترک منابع انسانی و مالی در ۱۲ ماه آینده استفاده می کنید” نیز بودند.

برنامه ریزی کرده اید که به کدام یک از مزایای مهم، از طریق اشتراک تجزیه و تحلیل منابع انسانی و مالی دست یابید؟

Oracle-Report-HR-and-Finance-Benefits

هر دو گزینه “افزایش چابکی سازمانی ” و ” تبدیل شدن به شرکای استراتژیک برای کسب‌وکار “، انتخاب‌های برتر اکثر پاسخ دهندگان بودند. با این حال ، گزینه “بهبود عملکرد کسب‌وکار ” در سه هدف اول پاسخ دهندگان قرار گرفته است. چابکی و شراکت استراتژیک ارزشمند هستند اما تاحدودی مزایای انتزاعی هستند که اندازه‌گیری آن‌ها دشوار است. عملکرد کسب‌وکار به راحتی اندازه‌گیری می‌شود ، اما نتیجه عواملی فراتر از همکاری منابع انسانی و مالی در تجزیه و تحلیل است . در نتیجه ، مشکل است که بتوان فهیمد که آیا این اهداف تحقق می‌یابند یا خیر.

همکاری منابع انسانی و امور مالی برای کسب موفقیت از طریق تجزیه و تحلیل در شرکت اوراکل، حیاتی است

همانطور که نظرسنجی ما نشان داد، کسب منافع تجزیه و تحلیل بر مشارکت بین منابع انسانی و مالی تکیه دارد. پیامی در قلب رابطه بین منابع انسانی و مالی اوراکل هنگامی که کار تجزیه و تحلیل انجام می‌شود، وجود دارد. منابع انسانی و مالی در گستره وسیعی از تجزیه و تحلیل تجاری استراتژیک همکاری دارند، از برنامه‌ریزی نیروی کار گرفته تا مدلسازی و پیش بینی فرسایش و بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاری.

Ivgen Guner عضو ارشد امور مالی تجارت جهانی در اوراکل، در مقاله ای به مزایای داده‌ها، فرآیند و ادغام سازمانی منابع انسانی و مالی پرداخته است. چیزی که باعث افزایش همکاری می شود فقط یک مجموعه فراداده نیست، بلکه یک مجموعه یکپارچه از نقاط تماس فرآیندها و تعهد به موفقیت مشترک است.

Eric Kinnoin رئیس امور مالی خدمات پشتیبانی مشتریان می‌گوید:” امور مالی و منابع انسانی همقدم هستند”. این دو کارکرد در حوزه‌های مشخصی مانند متریکهای هزینه پرسنلی و عملکرد نیروی کار با یکدیگر همکاری می‌کنند، اما همچنان به دنبال فرصتهایی برای همکاری با یکدیگر هستند. داشبورهای تجزیه و تحلیل مالی یا روند بهره‌وری کلیدی ممکن است به بحثی با منابع انسانی در توسعه یک مدل پیش‌بینی‌کننده جدید منجر شود. او اضافه می‌کند:” کلید مشارکت، بررسی حوزه‌های مشترک است که باعث ایجاد ارزش افزوده برای کسب‌وکار می شود.”

پایان بخش دوم

لینک به مقاله اصلی

 

 

درباره‌ی جابر صادقی

دانش آموخته سال 86 رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه خوارزمی تهران، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت سیستمهای اطلاعاتی دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز، علاقه مند به مباحث معماری سیستمها، فرآیندها و علوم داده. شاغل در واحد سیستم های اطلاعاتی شرکت فولاد هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *